შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს დამნაშავეთა სამყაროს წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1986 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ფორე ბ. თბილისში, ვარკეთილის დასახლებაში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ფორე ბ-ს საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, „მაკაროვის“ სისტემის არარეგისტრირებული პისტოლეტი 1 მჭიდითა და 197 საბრძოლო ვაზნით ამოიღეს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

The officers of the Central Criminal Police Department as a result of the operative-investigative activities Pore B. (DoB 1986) was detained in Varketili district, Tbilisi for illegal purchase and keeping of firearm and ammunition.
During the searching activities seized in detainee’s house law enforcers seized unregistered pistol with one cartridge and 197 bullets. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of Illegal firearm and ammunition, article 236, II part, sub-paragraph II of the Criminal Code.