შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დიდუბე-ჩუღურეთის სამმართველოს მესამე განყოფილების თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1971 წელს დაბადებული ზაალ ჭ. ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ბრალდებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკის შედეგად, სხვადასხვა ტიპის ცეცხლსასროლი იარაღისთვის განკუთვნილი 128 საბრძოლო ვაზნა, „ნაგანის“ ტიპის უნომრო რევოლვერი მაყუჩით, „ტანფოლიოს“ და „პარაბელუმის“ ტიპის ცეცხლსასროლი იარაღები, ასევე, 5 მჭიდი და 2 საცემელი (ნემსა) ამოიღეს.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე მუხლის მე-2 ნაწილით).

The officers of Didube-Chughureti police division as a result of the investigative activities held on the basis of the operative information detained Zaal Tch. (DoB 1971) for illegal purchase and keeping of firearms and ammunition.
During the searching activities held in the detainee’s house law enforcers seized 128 bullets aimed for the various types of firearms as well as “Nagan” revolver with a handmade silencer, “Tangfolio” and “Parabelum” firearms, 5 cartridges and 2 fragments of the firearm.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of firearms and ammunition, article 236, II part envisaged by the Criminal Code.