შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ძებნის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1978 წელს დაბადებული ვიქტორ რ. ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში, პეკინის ქუჩაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ვიქტორ რ-ს საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, „მაკაროვის“ სისტემის, არარეგისტრირებული პისტოლეტი და 7 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს.

The officers of the Central Criminal Police Department as a result of investigative activities held on the basis of the operative information detained Viktor R. (DoB 1978) on Pekini Street, for illegal purchase and keeping of firearms and ammunition. During the searching activities held in detainee’s apartment law enforcers seized “Makarov” pistol and 7 bullets.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of firearms and ammunition, article 236, II part of the Criminal Code of Georgia.