შსს-ს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს და ტყიბულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1959 წელს დაბადებული ბადრი დ. ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით ტყიბულში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას „კალაშნიკოვი“-ს სისტემის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი და სხვადასხვა დასახელების ცეცხლსასროლი იარაღის 528 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

The officers of Imereti Regional Main Division and Tkibuli police division as a result of jointly held investigative activities detained Badri D. 9DoB 1959) for illegal purchase and keeping firearms and ammunition.
During the searching activities held in the detainee’s house law enforcers seized “Kalashnikov” automatic weapon and 528 various bullets. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping firearms and ammunition, article 236, I part of the Criminal Code.