შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის მეორე მთავარი სამმართველოს პირველი სამმართველოს და ქვემო ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს რუსთავის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1992 წელს დაბადებული დავით კ. ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ტარების ბრალდებით რუსთავში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას „მაკაროვი“-ს სისტემის არარეგისტრირებული პისტოლეტი 1 მჭიდითა და 9 საბრძოლო ვაზნით, ხოლო მისი საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას კუსტარული წესით დამზადებული, არარეგისტრირებული, უნომრო პისტოლეტ-ტყვიამფრქვევი და 29 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ტარების ფაქტებზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის 1-ლი და მე-2 ნაწილებით).

The officers of Central Criminal Police Department and Rustavi police division of Kvemo Kartli Regional Main Division as a result of operative-searching and investigative activities detained Davit K.(DoB 1992) for illegal purchase, carrying and keeping of firearm.
During the personal search of the detainee police seized Makarov pistol with one cartride and 9 bullets, while during searching activities held in the house of the detainee law enforcers seized another unregistered pistol with 29 bullets.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, carrying and keeping of firearm, article 236. I and II parts of the Criminal Code.