• შსს-მ უკანონო იარაღი და საბრძოლო მასალა ამოიღო
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1987 წელს დაბადებული იური კ. ზუგდიდში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, „გლოკის“ ტიპის სხვადასხვა მოდელის 5 პისტოლეტი და 61 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და გადაზიდვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-2 და მე-4 ნაწილებით).

The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Regional Division of the Central Criminal Police Department of the MIA as a result of the investigative and searching activities carried out on basis of operative information detained Iuri K. (D.o.B.: 1987) in Zugdidi.
During the personal search of a detainee the law enforcers seized “GLOCK” type 5 pistols and 61 bullets.
The investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and transportation of firearms (Article 236, parts II and IV of the Criminal Code of Georgia).