• შსს-მ უკანონო იარაღი და ნარკოტიკი ამოიღო
შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის სამმართველოს დეტექტივების განყოფილების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, ნარკოტიკული საშუალების, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1976 წელს დაბადებული ზ.ძ. თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი და საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, მაუზერის სისტემის ცეცხლსასროლი იარაღი, 6 საბრძოლო ვაზნა და მეტადონის შემცველი სითხე ამოიღეს.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 236-ე მუხლის მე-2 ნაწილით და 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილით).

The officers of the detectives unit of Gldani-Nadzaladevi police division as a result of the operative-searching and investigative activities detained Z.DZ. (DoB 1976) for illegal purchase and keeping of drugs, firearms and ammunition.
During the personal search of the detainee and searching activities held in his apartment law enforcers seized firearm, 6 bullets and methadone containing drug.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs, firearms and ammunition, article 236, II part and article 260, III part of the criminal Code of Georgia.