შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის სამმართველოს მეშვიდე განყოფილების თანამშრომლებმა, ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1976 წელს დაბადებული დავით მ. ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო ტარების ბრალდებით თბილისში, კოსტავას ქუჩაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დავით მ-ს პირადი ჩხრეკისას, „მაკაროვის“ სისტემის არარეგისტრირებული პისტოლეტი, 1 მჭიდი და 8 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს. ექსპერტიზის დასკვნით, ამოღებული იარაღი და საბრძოლო მასალა სროლისათვის ვარგისია. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-3 ნაწილით).

The officers of the VII Unit of Old Tbilisi Police Division of the MIA as a result of the operative-searching activities detained Davit M. (D.o.B.: 1976) in Tbilisi, Kostava street for illegal carrying of firearm and ammunitions.
During the personal search of the detainee policemen seized “Makarov” system unregistered pistol, 1 cartridge and 8 bullets. According to the expert report the firearm and the ammunition seized are suitable for shooting. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal carrying of firearms (article 236, III part of the Criminal Code of Georgia).