შინაგან საქმეთა მინისტრის ბრძანების თანახმად შექმნილმა მუდმივმოქმედმა კომისიამ საქართველოს მასშტაბით სხვადასხვა დროს ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად უკანონო ბრუნვიდან ამოღებული სხვადასხვა სახეობის ნარკოტიკული და ფსიქოტროპული საშუალებები: 200 აბი „ექსტაზი“, 250 აბი „სუბუტექსი“, 200 აბი კოდეინის შემცველი ნარკოტიკული საშუალებები, 500 ამპულა მორფინი, 3 კილოგრამამდე ჰეროინი, 140 კგ კანაფი და 26 კგ მარიხუანა ახალი ტექნოლოგიის გამოყენებით ახალი ტექნოლოგიით, მაღალტემპერატულ ღუმელში გაანადგურა.
სამართალდამცველები 3 თვეში ერთხელ ანადგურებენ ნარკოტიკულ და ფსიქოტროპულ საშუალებებს, რომლებზეც სასამართლოს შესაბამისი განაჩენი შესულია კანონიერ ძალაში.
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის და საექსპერტო-კრიმინალისტიკური მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებთან ერთად ნარკოტიკების განადგურების პროცესს მთავარი პროკურატურის და შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს წარმომადგენლებიც დაესწრნენ.

The standing commission, established on the basis of the relevant decree issued by the Minister of Internal Affairs, liquidated drugs seized from illegal circulation as a result of investigative activities held across the country. Law enforcers destructed 200 pills of “ecstasy”, 250 pills of “subutex”, 200 pills of codeine containing drugs, 500 ampules of morphine, heroine up to 3 kilo grams, 140 kg of hemp, ad 26 kg of marijuana. The mentioned drugs were destructed by means of new technologies in special oven.
Law enforcers conduct destruction of drugs and psychotropic substances in every three months on the basis in accordance with the relevant decision of the Court.