• შსს-მ უკანონო ბრუნვიდან ამოღებული 116 კგ ჰეროინი და სხვა ნარკოტიკული საშუალებები...
შინაგან საქმეთა მინისტრის ბრძანების თანახმად შექმნილმა მუდმივმოქმედმა კომისიამ საქართველოს მასშტაბით სხვადასხვა დროს ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად უკანონო ბრუნვიდან ამოღებული სხვადასხვა სახეობის ნარკოტიკული საშუალებები, მათ შორის, 2013 წლის ივლისში შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის მიერ ახალციხის ტერიტორიაზე, ნინოწმინდის საბაჟო-გამშვები პუნქტის გავლით შემოსული სატვირთო ავტომანქანის ჩხრეკის შედეგად ამოღებული 116 კგ ჰეროინი, ასევე სხვადასხვა დროს, სხვადასხვა ადგილას ამოღებული 360 აბი „სუბუტექსი“, 4,57 გრ მეტადონი, 322 გრ ჰეროინი, 0,282 გრ კოკაინი, 19 კგ 500 გრ მარიხუანა და 15 კგ კანაფი ახალი ტექნოლოგიის გამოყენებით მაღალტემპერატურულ ღუმელში გაანადგურა.
შს სამინისტრო 3 თვეში ერთხელ ანადგურებს ნარკოტიკულ და ფსიქოტროპულ საშუალებებს, რომლებზეც სასამართლოს შესაბამისი განაჩენი შესულია კანონიერ ძალაში.
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის და საექსპერტო-კრიმინალისტიკური მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებთან ერთად, ნარკოტიკების განადგურების პროცესს მთავარი პროკურატურის, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს და მედიის წარმომადგენლები დაესწრნენ.

The standing commission, established on the basis of the relevant decree issued by the Minister of Internal Affairs, liquidated drugs seized from illegal circulation as a result of investigative activities held across the country. Among other drugs law enforcers destructed 116 kg heroin seized frorm the truck by the Central Criminal Police Department in 2013 in Akhaltsikhe, at Ninotsminda customs as well as 360 pills of “subutex” 4,57gr methadone 322 gr heroin, 0,282 cocaine, 19,5 kg of marijuana and 15 kg of cannabis. The mentioned drugs were destructed by means of new technologies in special oven.
Process of drug destruction was attended by Central Criminal Police Department and Forensic Main Division representatives along with officials from the Ministry of Healthcare and General Prospector’s office and media representatives.