• შსს-მ თურქეთის რესპუბლიკის ინტერპოლის მიერ ძებნილი პირი დააკავა
თბილისის და ანკარას ინტერპოლის ცენტრალური ეროვნული ბიუროების თანამშრომლობის შედეგად, შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის საგამოძიებო-ოპერატიული მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა თურქეთის რესპუბლიკის ინტერპოლის მიერ ძებნილი, 1982 წელს დაბადებული, თურქეთის მოქალაქე ჯემალ ი. ქობულეთის რაიონში დააკავეს.
დაკავებული 2013 წლის 2 მაისიდან იძებნება ყაჩაღობისა და თავისუფლების უკანონოდ აღკვეთისათვის. ჯემალ ი-ს თურქეთის რესპუბლიკის უნიეს რაიონული სისხლის სამართლის საქმეთა მძიმე დანაშაულის სასამართლოს მიერ მისჯილი აქვს 17 წლისა და 25 თვის ვადით თავისუფლების აღკვეთა.

• Turkish citizen wanted by Interpol detained by MIA
As a result of cooperation between Ankara and Tbilisi Bureaus of Interpol, the officers of investigation-operative main division of the Border Police detained Turkish citizen Jemal I. (DoB 1982)- wanted by Turkish Interpol.
Jemal I. was wanted from May 2, 2013 for armed robbery and illegal restriction of freedom. He was convicted by Unie regional court for 17 years and 25 months of imprisonment.
At this moment pre-extradition procedures are underway in order to transport Jemal I. on the territory of Turkey.