• შსს-მ ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვისა და ტარების ბრალდებით ხუთი პი...
შსს-ს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ფოთის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1992 წელს დაბადებული გ.ტ., 1993 წელს დაბადებული ლ.შ., 1995 წელს დაბადებული გ.ნ., 1995 წელს დაბადებული ე.ნ. და 2000 წელს დაბადებული თ.ც., ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვისა და ტარების ბრალდებით, ფოთში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი ჩხრეკის შედეგად ამოიღეს: თვითნაკეთი ცეცხლსასროლი პისტოლეტი მჭიდითა და 5 საბრძოლო ვაზნით, „GOLD STAR-2002“-ის მოდელის ცეცხლსასროლი პისტოლეტი მჭიდითა და 1 საბრძოლო ვაზნით, თვითნაკეთი ერთლულიანი, გლუვი ლულის მქონე ცეცხლსასროლი იარაღი 1 საბრძოლო ვაზნით, მაკაროვის სისტემის პისტოლეტი მჭიდითა და 2 საბრძოლო ვაზნით, „COMBAT-PP“-ის მოდელის ცეცხლსასროლი პისტოლეტი მჭიდითა და 1 საბრძოლო ვაზნით.
პოლიციამ, ე.ნ.-ს მართვის ქვეშ მყოფი ავტომანქანის საბარგულიდან, რომლითაც ბრალდებულები გადაადგილდებოდნენ, 5 ნიღაბი, 5 წყვილი ხელთათმანი და წებოვანი ლენტი - ე.წ. „სკოჩი“ ამოიღო.
ხუთივე დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს. მათ ბრალი წარედგინათ საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით, რაც ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარებას გულისხმობს. აღნიშნულ ფაქტთან დაკავშირებით გამოძიება გრძელდება.

• 5 persons detained for illegal purchase and keeping of firearms
The officers of Poti police division of Samegrelo-Zemo Svaneti police department, as a result of investigative activities, based on the operative information detained G.T. (DoB 1992) L.Sh. (DoB 1993) G.N. (DoB 1995) E.N. (DoB 1995) and T. Ts. (DoB 2000) in Poti for illegal purchase, keeping and carrying of firearms.
During the personal search of the detained law enforcers seized handmade pistol with magazine and 5 bullets, „GOLD STAR-2002“ pistol with magazine and 1 bullet, handmade smooth barreled gun with magazine and one bullet, Makarov pistol with magazine and 2 bullets and „COMBAT-PP“ pistol with magazine and 1 bullets.
Policemen also seized 5 masks, 5pairs of gloves and tape from the vehicle in which detainees moved around the town. The vehicle was operated by E.N.
All of the detainees have already pleaded guilty.
All of the detainees were accused under the article 236, Ii and III parts of the Criminal Code, envisaging illegal purchase, keeping and carrying of firearms. Investigation regarding the mentioned fact is in progress.