• შსს-მ ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვისა და ტარების ბრალდებით ერთი პ...
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის მეორე მთავარი სამმართველოს პირველი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1973 წელს დაბადებული მერაბ მ. ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვისა და ტარების ბრალდებით თბილისში, ანა პოლიტკოვსკაიას ქუჩაზე, ავტომანქანით გადაადგილებისას დააკავეს.
სამართალდამცველებმა მერაბ მ-ს კუთვნილი ავტომანქანის ჩხრეკისას „არმინიუსი“-ს ტიპის არარეგისტრირებული რევოლვერი 8 საბრძოლო ვაზნით, ხოლო მისი საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას „სტეჩკინი“-ს სისტემის არარეგისტრირებული ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი და 78 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვისა და ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის 1-ლი და მე-2 ნაწილებით).

The officers of Central Criminal Police Department as a result of investigative activities held on the basis of operative information detained Merab M. (DoB 1973) for illegal purchase, keeping and carrying of firearms. Merab M. was detained on Ana Palitkovskaia Street, in his own vehicle.
During the searching activities held in the detainee’s car law enforcers seized unregistered “Arminius” type pistol with 8 bullets, while during searching activities held in the detainees apartment “Stechkin” pistol was detected with 78 bullets which was also unregistered.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and carrying of firearms, article 236, I and II parts of the Criminal Code.