• შსს-მ ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგოდ შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს პოლიციის 1-ლი განყოფილების თანამშრომლებმა, ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ტარების ბრალდებით, 1961 წელს დაბადებული, წარსულში ამავე დანაშაულისთვის ნასამართლევი მამუკა რ. თბილისში, თამარაშვილის ქუჩაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ბრალდებულის პირადი ჩხრეკისას, „ტე-ტე“-ს ტიპის ცეცხლსასროლი პისტოლეტი, 1 მჭიდი და 8 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 236-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით).

• One Individual Detained for Illegal Purchase, Storage, Carrying of Firearm by th...
The officers of the I Unit of Vake-Saburtalo Police Division of Tbilisi Police Department of the MIA detained Mamuka R. (D.o.B.: 1961), in Tamarashvili street, Tbilisi, for illegal purchase, storage and carrying of a firearm. The mentioned individual is previously convicted for the same offence.
The law enforcers seized “TT” pistol, one magazine and 8 cartridges during the personal search of the accused.
The investigation is in progress on the fact of illegal purchase, storage and carrying of firearm (Article 236, parts II-III of the Criminal Code of Georgia).