• შსს-მ ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით...
შსს-ს აჭარის მთავარი სამმართველოს ქობულეთის რაიონული სამმართველოს ჩაქვის პოლიციის განყოფილების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1977 წელს დაბადებული ზაურ მ. ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით ქობულეთის რაიონის სოფელ ჩაისუბანში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა სოფელ ჩაისუბანში, დაკავებულის საცხოვრებელი სახლის და დამხმარე სათავსოს ჩხრეკისას, სხვადასხვა ტიპის იარაღისთვის განკუთვნილი 2784 საბრძოლო ვაზნა, „ა-კა-ემ“-ის და „ა-კა 74“-ის მოდელის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, 25 ავტომატის მჭიდი, სხვადასხვა ტიპის 4 ხელყუმბარა, 2 ხიშტ-დანა და „ვალტერის“ ტიპის პისტოლეტი ამოიღეს. ექსპერტიზის დასკვნით, ამოღებული იარაღი და საბრძოლო მასალა სასროლად ვარგისია. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

• Law enforcers detained one person for illegal purchase and keeping of illegal fi...
Law enforcers detained one person for illegal purchase and keeping of illegal firearms and ammunition
The officers Chakvi Unit of Achara Regional Main Division as a result of operative-investigation activities detained Zaur M (DoB 1977) for illegal purchase for illegal purchase and keeping of illegal firearms and ammunition in Chaisubani village, Kobuleti region.
As a result of searching activities held at detainees house and barn the officers seized 2784 bullets meant for various types of firearms, A-KA-N and A-Ka 74, 25 automatic weapon cartridges, various types of grenades, 2 knives and “Valter” type pistol. According to the results of expertise, firearms and ammunition are suitable for shooting. The detainee has already pleaded guilty.