შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1974 წელს დაბადებული, წარსულში ყაჩაღობისა და ნარკოდანაშაულისათვის ნასამართლევი გიგა ბ. ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვისა და ტარების ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას ამოიღეს „მაკაროვი“-ს სისტემის პისტოლეტი 3 მჭიდითა და 22 საბრძოლო ვაზნით, ერთი ნიღაბი, ერთი წყვილი ხელთათმანი და ქამარი მჭიდის 2 ჩასადებით; ხოლო დაკავებულის სახლში ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად ამოღებულია „ა-კა-ეს“-ის მოდელის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი 5 მჭიდითა და 165 საბრძოლო ვაზნით. ასევე ამოღებულია საინიექციოდ გამზადებული 2 შპრიცი, რომელშიც მოთავსებული იყო ბუპრენორფინის შემცველი ნარკოტიკული ნივთიერება.
ნარკოლოგიური შემოწმების შედეგად დადგინდა, რომ დაკავების მომენტში გიგა ბ. ნარკოტიკული ზემოქმედების ქვეშ იმყოფებოდა.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის, ტარების და ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტებზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის 1-ლი და მე-2 ნაწილებით და 260-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

The officers of Samegrelo-zemo Svaneti Regional Division of Central Criminal Police Department as a result of investigative activities held on the basis of operative information detained previously convicted for armed robbery and drugcrime Giga B. (DoN 1974) for illegal purchase and keeping of firearms and ammunition.
During the personal search law enforcers seized Makarov pistol, with three magazines and 22 bullets, one mask, one pair of gloves and belt for placing magazines. During the searching activities held in the detainee’s house police also found AKC automatic weapon, with five magazines and 165 bullets as well as two syringes filled up with drug substance, buprenorphine in particular.
As a result of drug test it was established that in the moment of detention Giga B. was under the drug influence.
Investigation is in progress on the fact of for illegal purchase and keeping of firearms and ammunition and drugs, article 236, I part and article 260, I part envisaged by the Criminal Code of Georgia.