• შსს-მ ცემის და სხვისი ნივთის დაზიანების ფაქტებზე გამოძიება დაიწყო
შსს-ს სამცხე-ჯავახეთის სამხარეო მთავარ სამმართველოში, ბორჯომის რაიონის სოფელ ჭობისხევის ტყეში სახერხი ტექნიკის დემონტაჟის დროს მომხდარ ინციდენტთან დაკავშირებით, ცემის და სხვისი ნივთის დაზიანების ან განადგურების ფაქტებზე დაიწყო გამოძიება.
ბორჯომის რაიონის სოფელ ჭობისხევის ტყეში გარემოს და ბუნებრივი რესურსების დაცვის სამინისტროს ბორჯომ-ბაკურიანის სატყეო სამსახურმა უკანონო სახერხი საამქრო და უნებართვოდ მოჭრილი მორებით დატვირთული სატვირთო ავტომანქანა აღმოაჩინა. სატყეო სამსახურის თანამშრომლებმა და გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა სახერხი ტექნიკის დემონტაჟი დაიწყეს, რასაც ადგილობრივი მოსახლეობის მხრიდან აგრესია და ფიზიკური დაპირისპირება მოჰყვა. შემთხვევის ადგილზე გამოცხადდნენ შსს-ს სამცხე-ჯავახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს და ბორჯომის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლები, რომლებმაც სიტუაცია განმუხტეს. ინციდენტის შედეგად დაზიანდა სატყეო სამსახურის კუთვნილი ავტომობილი.
გამოძიება ცემის და სხვისი ნივთის დაზიანების ან განადგურების ფაქტებზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 125-ე და 187-ე მუხლებით).

• Investigation was launched by MIA on the fact of battery and damaging or destruc...
In connection with incident that took place in Tchobiskhevi forest in the process of dismantling works of special appliances aimed for wood cutting, investigation was launched on the fact of battery and damaging or destruction of object.
In Tchobiskhevi forest employees of Borjom-Bakuriani forestry service of the Ministry of Natural Recourses protection Ministry detected the truck loaded with illegally cut timber and unregistered wood processing plant. Representatives of forestry department and environment protection department started dismantling process of the illegal plant which was protested and opposed from the side of the local population which resulted into physical confrontation. Officers from samtskhe-Javakheti Regional Main Division and Borjomi police division arrived at the place of incident and managed to regulate the situation. Due to the incident vehicles owned by the forestry service was damaged.
Investigation is in progress on the fact of battery and damaging or destruction of object, article 125 and 187 of the Criminal Code.