• შსს-მ თელავში მომხდარი მკვლელობა ცხელ კვალზე გახსნა
შსს-ს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თელავის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, წარსულში ნასამართლევი პირი გ.გ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა თელავის რაიონში ურთიერთშელაპარაკებისას, 1968 წელს დაბადებული ვ. გ. ცივი იარაღით დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში მიყვანამდე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა გ. გ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს. პოლიციამ, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტიცებად ამოიღო. ბრალდებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.
გამოძიების წინასწარ ეტაპზე იკვეთება ბრალდებულის ფსიქიკურ მდგომარეობასთან დაკავშირებული გარემოებები, რაც შესაძლოა მკვლელობის ჩადენის მიზეზი გამხდარიყო.

• FACT OF MURDER SOLVED BY MIA in Telavi
The officers of Telavi Regional Division of Kakheti Police Department of the MIA as a result of immediate operative-investigative activities on the fact of premeditated murder detained previously convicted G.G.
The investigation established that in Telavi region the detainee on the basis of conflict inflicted the injuries with a cold arm to V.G. (DoB: 1968) and fled from the scene. The victim died immediately upon his transfer to the hospital.
The law enforcers detained G.G. in a few hours. During the search of a detainee the weapon of murder – knife - was seized by police as an evidence. The detainee has already pleaded guilty.
The preliminary investigation revealed the circumstances related to mental health of a detainee that may be the reason for the murder committed.