• შსს-მ თბილისში მომხდარი ქურდობის ფაქტი გახსნა
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა სამმართველოს და იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმის და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თერჯოლის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, წარსულში ნასამართლევი პირები: 1978 წელს დაბადებული მალხაზ დ., 1972 წელს დაბადებული ხვიჩა მ., 1982 წელს დაბადებული ზაზა დ. და 1964 წელს დაბადებული დავით კ. ქურდობის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები თბილისში, ფანასკერტელ-ციციშვილის ქუჩაზე მდებარე ერთ-ერთი საცხოვრებელი ბინის გაქურდვის შესახებ წინასწარ შეთანხმდნენ, რაც 23 მარტს, დილით განახორციელეს. მათ საცხოვრებელი ბინის შესასვლელი კარის საკეტი გატეხეს, ბინაში შეაღწიეს, ძვირფასეულობა და ფული მოიპარეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულების პირადი ჩხრეკისას მოპარული ძვირფასეულობა და ფული ნივთმტკიცებად ამოიღეს. ზარალმა 14307 ლარი შეადგინა.
გამოძიება წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ დიდი ოდენობით ქურდობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 177-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“, „ბ“, „გ“ და მე-4 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტებით).

• Case of theft in Tbilisi solved by MIA
The officers of the Division of Especially Important Cases of the Main Division for Combat Organized Crime of the Central Police Criminal Department along with the officers of Terjola Regional Division of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the MIA as a result of joint operative-searching and investigative measures detained previously convicted individuals: Malkhaz D. (D.o.B.: 1978), Khvicha M. (D.o.B.: 1972), Zaza D. (D.o.B.: 1982) and Davit K. (D.o.B.: 1964) for theft in Tbilisi.
Investigation established that the offenders preliminary agreed on the theft of one of the apartments in Panaskerteli-Tsitsishvili street, Tbilisi and fulfilled their intention on March 23 in the morning. They broke the lock on the front door, penetrated the apartment and stole jewelry and money.
Law enforcers seized the stolen jewelry and money during personal search of the detainees. The damage amounted 14307 GEL.
Investigation is in progress on the fact of theft with a prior agreement by a group in large quantities (“sub clauses “a”, “b”, “c” of the part II and the sub clause “b” of the IV part, the article 177, of the Criminal Code of Georgia).