• შსს-მ თბილისში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი გახსნა
შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის და სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1995 წელს დაბადებული რ.ა., განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, ფოთში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 16 ივლისს თბილისში, უზნაძის ქუჩაზე, საცხოვრებელ ბინაში, თავის მამიდაშვილს - 1998 წელს დაბადებულ ა. ხ.-ს ცივი იარაღით ყელის არეში სასიკვდილო ჭრილობები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა რ.ა. მომხდარიდან მეორე დღეს დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღო.

• Premeditated murder solved by MIA
The officers of the Tbilisi Police Department and Samegrelo-Zemo Svaneti police Department as a result of operative-searching and investigative activities detained R.A (doB 1995) in Poti for premeditated murder.
Investigation established that on July 16 detainee inflicted lethal injury in throat area to his cousin A.KH. (DoB 1998) with a cold steel. The incident took place in the house located on Uznadze Street, Tbilisi after which he fled from the place of crime.
Law enforcers detained R.A. on the second day after the crime took place. The weapon of crime was seized by police officers as evidence.