• შსს-მ თბილისში მომხდარი დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა
შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის სამმართველოს მეშვიდე განყოფილების თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1997 წელს დაბადებული ლ. დ., 1999 წელს დაბადებული გ. ა. და 1995 წელს დაბადებული თ. გ., ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით, ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა თბილისში, რუსთაველის გამზირზე, ღამით, ურთიერთშელაპარაკებისას, მათთვის უცნობი ოთხი მოქალაქე ცივი იარაღით დაჭრეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ. დაჭრილი პირები სასწრაფო-სამედიცინო დახმარების ჯგუფებმა სხვადასხვა სტაციონარში გადაიყვანეს. მათი ჯანმრთელობის მდგომარეობა ამ დროისთვის სტაბილურია.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამივე ბრალდებული მომხდარიდან 5 წუთში, გრიბოედოვის ქუჩაზე დააკავეს.
გამოძიება ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 117-ე მუხლით).

The officers of Old Tbilisi Police Division as a result of immediate investigative activities held on the basis of the operative information detained L.D. (DoB 1997) G.A. (DoB 1999) T.G. (DoB 1995) for causing severe health injury on purpose.
Investigation established that detainees inflicted injuries to four citizens in Tbilisi on the basis conflict with a cold steel and fled from the place of crime. The injured persons were transported to te hospital by the ambulance. Their condition of health is stable at the moment.
As a result of the immediate operative-investigative activities all of the detainees were taken under arrest five minutes after the crime took place.
Investigation is in progress on the fact of causing severe health injury on purpose, article 117 of the Criminal Code of Georgia.