შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის სამმართველოს პირველი განყოფილების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1993 წელს დაბადებული ელბრუს ე. ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა თბილისში, აბანოთუბანში, ბოტანიკურის ქუჩაზე, ჯუმა მეჩეთში ფარულად შეაღწია, მოლებისთვის განკუთვნილი ოთახიდან პორტატიული კომპიუტერი მოიპარა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ელბრუს ე. სოფელ ფონიჭალაში დააკავეს. მოპარული კომპიუტერი დაკავებულის საცხოვრებელი სახლიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს. ბრალდებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

• Stealing that took place in mosque has been solved by MIA
The officers of the Old Tbilisi police division as a result of operative-investigative activities detained Elbrus E. (DoB 1993) for stealing.
Investigation established that detainee penetrated in Juma mosque located in Abanotubani, Tbilisi. Elbrus E. entered one of the rooms of the mosque and stole portable computer and fled from the place of crime afterwards.
As a result of the operative-investigative activities Elbrus E. was detained in Ponitchala. Law enforcers seized the stolen item from the detainee’s house. He has already pleaded guilty.