• შსს-მ თაღლითობის ფაქტი გახსნა
შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს გლდანი-ნაძალადევის სამმართველოს მესამე განყოფილების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1979 წელს დაბადებული იოსებ კ. თაღლითობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებული, რომელიც ერთ-ერთ კომპანიაში დისტრიბუტორად მუშაობდა, თაღლითურად დაეუფლა ამავე კომპანიის კუთვნილ, 450 ყუთ საბავშვო ჰიგიენურ საფენს, რითაც აღნიშნულ კომპანიას 28 800 ლარის ზარალი მიაყენა. ასევე დადგინდა, რომ ბრალდებულმა თაღლითურად დაუფლებული პროდუქციის ნაწილი გაყიდა. სამართალდამცველებმა ფული და მითვისებული საქონელი ნივთმტკიცებად ამოიღეს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება დიდი ოდენობით თაღლითობის და სამსახურებრივი უფლებამოსილების ბოროტად გამოყენების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 180-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ და „ბ“ ქვეპუნქტებით).

• Fact of swindle solved by MIA
The officers of Gldani-Nadzaladevi police division as a result of operative-searching and investigative activities detained Ioseb K. (DoB 1979) for swindle. Fact of swindle solved by MIA
Investigation established that detainee was employed at one of the distribution companies and illegally appropriated 450 boxes of the diapers owned by the same company and thus company suffered from 28 800 GEL loss. Investigators also found out that detainee managed to sell part of the appropriated product. Law enforcers seized appropriated products and cash as evidence. Ioseb K has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of swindle and misuse of the official power, article 180, III part A and B sub-paragraphs.