• შსს-მ თაბუკაშვილის ქუჩაზე მომხდარ ინციდენტში მონაწილე ერთი პირი ცხელ კვალზე დააკ...
შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის სამმართველოს თანამშრომლებმა და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის მთაწმინდის მიმართულების მეოთხე ოცეულის თანამშრომლებმა, 1986 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ნოდარ დ. ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ტარების ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ნოდარ დ-ს თბილისში, თაბუკაშვილის ქუჩაზე, ურთიერთშელაპარაკება მოუვიდა გამოძიებით დაუდგენელ პირებთან, რასაც წინასწარი მონაცემებით, ორმხრივი სროლა მოჰყვა. სამართალდამცველებმა ნოდარ დ. შემთხვევის ადგილზევე დააკავეს და განაიარაღეს. ცეცხლსასროლი იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღეს. ორმხრივი სროლის შედეგად არავინ დაშავებულა.
ინციდენტში მონაწილე სხვა პირების გამოვლენისა და დაკავების მიზნით ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებები ტარდება.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების და განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-2 ნაწილით და 19-108-ე მუხლით). გამოძიებას შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის სამმართველო აწარმოებს.

• MIA took under arrest one person involved in the incident on Tabukashvili Street
The officers of Old Tbilisi police division of Tbilisi Police Department alongside Patrol Police Department detained previously convicted Nodar D. (DoB 1986) for illegal purchase, keeping and carrying of firearm.
Investigation established that on Tabukashsvili Street Nodar D. had an argument with a person unknown to the investigation which was followed by the exchange fire. Law enforcers managed to detain Nodar D. and disarm him at the scene. The firearm was seized as evidence. As a result of the exchange fire no one has been injured.
In order to detain others involved in the incident, operative-searching activities are being carried out at the moment.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and carrying of firearm and attempted murder, article 236, II part and article 19-108 envisaged by the Criminal Code of Georgia. Investigation is conducted by Old Tbilisi police division of Tbilisi Police Department.