• შსს-მ შენობის დაზიანების ფაქტზე 2 პირი ამხილა
შსს-ს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის ოზურგეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სხვისი ნივთის დაზიანების ფაქტზე 2 პირი: 1999 წელს დაბადებული გ.ჯ. და 2000 წელს დაბადებული ლ.მ. ამხილეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ მიმდინარე წლის 25 სექტემბერს, ღამით, აღნიშნულმა პირებმა ქვის სროლის შედეგად დააზიანეს ოზურგეთის რაიონის სოფელ ბახვში, ერთ-ერთ შენობაზე განთავსებული ბანერი და ჩაამტვრიეს მინა.
მხილებული პირები ჩადენილ დანაშაულს აღიარებენ.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 187-ე მუხლით მიმდინარეობს.
აქვე კიდევ ერთხელ კატეგორიულად უარვყოფთ ზოგიერთ მედიასაშუალებაში გავრცელებულ ინფორმაციას, თითქოს სოფელ ბახვში პოლიციის მოქმედი შენობა გაიქურდა. აღსანიშნავია, რომ ქურდობის ფაქტი საერთოდ არ დაფიქსირებულა. რაც შეეხება აღნიშნულ შენობას, იგი ამჟამად შსს-ს ბალანსზე იმყოფება და არ ფუნქციონირებს.

• Two persons exposed for damaging an object
The officers of Ozurgeti police division of Guria police department as a result of operative-investigative activities exposed two persons for damaging an object. The exposed persons are: G.J. (DoB 1999) and L.M. (DoB 2000).
Investigation established that in the evening of September 25, the mentioned persons damaged the building located in Bakhvi village, Ozurgeti by throwing stones. Thus windows of the building were smashed signboard damaged.
Investigation is in progress under the article 187 of the criminal code of Georgia.
Herewith, Ministry of Internal Affairs once again would like to reiterate, that information disseminated by a number of media sources, alleging that police building in Bakhvi village was robbed, is a complete falsehood. It is worth mentioning that no case of theft was registered. As for the mentioned building, it belongs to the Ministry however, non-functional at the moment.