• შსს-მ სენაკში უკანონო იარაღი ამოიღო
შსს-ს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის სენაკის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1984 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ბაადურ ც. ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით სენაკში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, „ATMACA-2004-LIGT“-ის მოდელის პისტოლეტი, 1 მჭიდი და 3 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს. გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა 2016 წლის 23 მარტს ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით ერთ-ერთი მოქალაქის კუთვნილი ავტომანქანა დააზიანა. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - „ა-კა-ემ“-ის მოდელის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, 1 მჭიდი და 2 საბრძოლო ვაზნა ბაადურ ც-ს დეიდის საცხოვრებელი სახლიდან ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და სხვისი ნივთის დაზიანების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-2 , მე-3 ნაწილით და 187-ე მუხლის მე-2 ნაწილით).

• Illegal firearms seized by MIA in Senaki
The officers of Senaki Regional Division of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the MIA as a result of the operative-searching activities detained previously convicted Baadur Ts. (DoB 1982) in Senaki for illegal purchase, keeping and carrying of firearms.
During the personal search of a detainee the law enforcers seized "ATMACA-2004-LIGT" - pistol, 1 cartridge and 3 bullets. The investigation established that on March 23, 2016 the detainee damaged the vehicle of a civilian by shooting from the submachine gun. Police seized the weapon of the crime - "AKM" model submachine gun, 1 cartridge and 2 bullets from the house of Baadur Ts.`s aunt as material evidences. The detainee has already pleaded guilty.
The investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of firearms and damaging another person's property (Article 236, parts II – III and Article 187, part II of the Criminal Code of Georgia).