• შსს-მ საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთის და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვ...
შსს-მ საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთის და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით უცხო ქვეყნის მოქალაქე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის მარნეულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, აზერბაიჯანის რესპუბლიკის მოქალაქე, 2014 წლიდან ბაქოს ინტერპოლის მიერ წითელი ცირკულარით ძებნილი, 1990 წელს დაბადებული ი.მ., საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთის და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულის იმ დროს დააკავეს, როცა მარნეულში, ე.წ. ფარვანის დასახლების მიმართულებით, მსუბუქი ავტომანქანით გადაადგილდებოდა. პოლიციამ აღნიშნული ავტომობილიდან კალაშნიკოვის სისტემის „აკმ“-ის მოდელის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, 2 მჭიდი და 50 საბრძოლო ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებული ბაქოს ინტერპოლის მიერ, წითელი ცირკულარით, მკვლელობისთვის იძებნებოდა.
გამოძიება საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთის და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 344-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, 236-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით).

• Azerbaijani citizen detained for illegal crossing of the state border and illici...
Azerbaijani citizen detained for illegal crossing of the state border and illicit purchase and keeping of firearm
The officers of Marneuli police division of Kvemo Kartli Police Department as a result of operative-searching and investigative activities detained Azerbaijani citizen –I.M. (DoB 1990) wanted by Baku bureau of Interpol from 2014 under the red notice. The mentioned person was wanted for illegal crossing of the state border and illicit purchase and keeping of firearm.
Law enforcers detained I.M. when he was driving a vehicle in vicinities of Parvana village. During the search f the vehicle police seized AKM automatic weapon, two cartridges and 50 bullets as evidence.
Investigation established that I.M. was wanted by Baku Bureau of Interpol under the red notice.
Investigation is in progress on the fact of illegal crossing of the state border and illicit purchase and keeping of firearm, article 344 and article 236 of the Criminal Code of Georgia.