• შსს-მ საზღვრის უკანონოდ ჯგუფურად გადაკვეთის მცდელობის ბრალდებით ოთხი პირი დააკ...
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, პირველი სამმართველოს (ბათუმი) N1 სასაზღვრო სექტორის (სარფი) დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ღონისძიებების შედეგად, შრი-ლანკის რესპუბლიკის 3 და თურქეთის რესპუბლიკის 1 მოქალაქე საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადაკვეთის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ შრი-ლანკის რესპუბლიკის 3 მოქალაქე, სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის გადაკვეთას თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქის დახმარებით ცდილობდა.

• Four persons detained for attempted crossing of the state border
The officers of Border Police of the MIA as a result of an operation carried out on the territory of N1 Border Sector (Sarpi) of the First Division (Batumi) detained 3 citizens of the Republic of Sri-Lanka and 1 citizen of the Republic of Turkey for attempted illegal crossing of the State Border of Georgia in group.
The investigation established that 3 citizens of the Republic of Sri Lanka bypassing the border control checkpoint attempted to cross the state border of Georgia with the assistance of the citizen of the Republic of Turkey.