შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის მეორე მთავარი სამმართველოს კიბერდანაშაულთან ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, კიბერდანაშაულის ჩადენის ფაქტზე ამხილეს ქალაქ რუსთავში მცხოვრები, 1992 წელს დაბადებული დავით შ.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დავით შ-მ სხვადასხვა დროს, სპეციალური პროგრამული უზრუნველყოფის გამოყენებით, უკანონოდ შეაღწია და ცრუ ინფორმაცია განათავსა: საქართველოს სოფლის მეურნეობის სამინისტროს, სამეგრელო-ზემო სვანეთის სახელმწიფო რწმუნებულის ადმინისტრაციის და ასევე საინფორმაციო სააგენტო ,,სამოქალაქო პრესის“ ვებ-გვერდებზე – http://szs.gov.ge, http://moa.gov.ge, http://cp.ge.
გამოძიებამ ასევე დაადგინა, რომ აღნიშნულმა პიროვნებამ უკანონოდ შეაღწია: droni.ge-ს, news.ge-ს, newpress.ge-ს, guria.gov.ge-ს, dea.ge-ს და ipn.ge-ს ვებ-გვერდებზე.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, დავით შ-ს საცხოვრებელი სახლიდან კომპიუტერული ტექნიკა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება კომპიუტერულ სისტემაში უნებართვო შეღწევის და კომპიუტერული მონაცემების ხელყოფის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 284-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით და 286-ე მუხლის მე-2 ნაწილით). გამოძიებას შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის მეორე მთავარი სამმართველოს კიბერდანაშაულთან ბრძოლის სამმართველო აწარმოებს.

Officers of Central Criminal Police Department as a result of operative-searching and investigative activities exposed the resident of Rustavi Davit Sh. (DoB 1992) for committing cybercrime.
Investigation established that Davit Sh. illegally accessed and posted false information the official web-pages of the Ministry of Agriculture, administration of Samegrelo-Zemo Svaneti governor and news agency – “civil press”- http://szs.gov.ge, http://moa.gov.ge, http://cp.ge.
Investigation ascertained that the mentioned person illegal accessed the following web-pages: droni.ge, news.ge, newpress.ge, guria.gov.ge, dea.ge და ipn.ge.
As a result of investigative activities police seized computer technic as evidence from davit Sh-s house.
Investigation is in progress on the fact Illegal Access to Computer Information and Violation of Rule on Maintenance of Computer, Computer System or Their Network (article 184, I part and article 286 II part of the Criminal Code). Investigation is conducted by Central Criminal Police Department.