• შსს-მ სამეგრელოში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღი ამოიღო
შსს-ს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ზუგდიდის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1988 წელს დაბადებული ს.ჩ. ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის ავტომანქანის ჩხრეკის შედეგად, „აკ 74“-ის მოდელის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, 1 მჭიდი და 7 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 236-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით).

• Illegal firearm seized in Samegrelo
The officers of Zugdidi police division of Samegrelo-Zemo Svaneti police department as a result of operative-investigative activities detained S.Ch. (DoB 1988) for illegal purchase, carrying and keeping of firearms and ammunition.
During the search activities held in detainee’s vehicle law enforce s seized AK 74 automatic weapon with 7 bullets and magazine.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, carrying and keeping of firearms and ammunition, article 236, II and III parts Code.