• შსს-მ საგარეჯოში პირუტყვის ქურდობის ბრალდებით ორი პირი დააკავა
შსს-ს კახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს საგარეჯოს რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, წარსულში ორჯერ ნასამართლევი, 1976 წელს დაბადებული ჰოქუმდარ ა. და 1982 წელს დაბადებული ისვახან ხ. ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულებმა საგარეჯოში, სოფელ უდაბნოში, გვიან ღამით რობინზონ გ-ს საცხოვრებელი სახლის ეზოდან 12 სული მსხვილფეხა საქონელი შემდგომი რეალიზაციის მიზნით მოიპარეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო მოქმედებების შედეგად, ორივე ბრალდებული დანაშაულის ჩადენიდან რამდენიმე დღეში საგარეჯოში, სოფელ იორმუღალოში დააკავეს და მოპარული პირუტყვი სრულად იპოვეს. ჰოქუმდარ ა-ს პირადი ჩხრეკისას 68,17 გრ გამომშრალი მარიხუანა ამოიღეს. ხოლო ნარკოლოგიური შემოწმებისას კი მას ე.წ. „ბიო“-ს და მარიხუანას მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა.
გამოძიება ისვახან ხ-ს მიმართ ქურდობის, ხოლო ჰოქუმდარ ა-ს მიმართ კი ქურდობისა და დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტებზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 177-ე მუხლის მე-2 ნაწილით და 260-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

• Two persons detained in Sagarejo for stealing cattle
The officers of Sagarejo police division of Kakheti Regional Main Division as a result of operative-searching and investigative activities detained twice convicted in past Hoqumdar A. (DoB 1976) and Isvakhan Kh. (DoB 1982) for theft.
Investigation established that detainees stole cattle with the purpose of further realization, which was owned by the resident of Udabo village Robizon G. and fled from the place of crime.
As a result of operative-searching activities law enforcers managed to detain both of the above mentioned persons several days after the crime took place in the village of Iormughalo. During the detention police seized 68,17 gr of dried marijuana from Hoqumdar A. as a result of personal search and was tested positive for drug addiction.
Investigation against Isvakhan Kh. is in progress on the fact of theft while investigation against another detainee Hoqumdar A. is underway on the facts of theft and illegal purchase and keeping of drugs.