• შსს-მ საგარეჯოში განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა
შსს-ს კახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს და საგარეჯოს რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1973 წელს დაბადებული ელიმხან ე. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა საგარეჯოს რაიონის სოფელ ვერხვიანში, ეჭვიანობის ნიადაგზე, თავის სახელზე რეგისტრირებული ცეცხლსასროლი იარაღით მეუღლის - 1973 წელს დაბადებული მელეიქა გ-ს მოკვლა სცადა, თუმცა გასროლა ვერ მოახერხა, რის შემდეგაც მეუღლეს თავისი კუთვნილი ავტომანქანით შეეჯახა. მელეიქა გ. ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ელიმხან ე. შემთხვევის ადგილზევე დააკავეს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს. ცეცხლსასროლი იარაღი და ავტომანქანა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

The officers of Sagarejo police division of Kakheti Regional Main Division as a result of immediate operative-investigative activities detained Elimkhan E. (DoB 1973) for premeditated murder.
Investigation established that detainee attempted to kill his spouse Meleika G. with a firearm registered on his name, however he failed to make a shot. After the above mentioned he deliberated crashed into his wife with a car, due to which the victim died at the place of crime.
As a result of immediate operative and investigative activities law enforcers detained Elimkhan E. on the place of crime. Detainee has already pleaded guilty. Police already seized car and pistol as evidence.