• შსს-მ საბაჟო საზღვარზე წესის დარღვევით შემოტანილი განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ოქ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის საგამოძიებო-ოპერატიული მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, საქართველოს საბაჟო საზღვარზე საქონლის გადაადგილებასთან დაკავშირებული წესის დარღვევით განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ოქროს შემოტანის ფაქტზე, 1973 წელს დაბადებული, სომხეთის რესპუბლიკის მოქალაქე ედუარდ ე. დააკავეს.
სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა ედუარდ ე-ს პირადი ჩხრეკისას განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ოქრო ამოიღეს. ექსპერტიზის დასკვნით, ამოღებულია 999,9 სინჯის ოქრო, რომელიც 1 კილოს და 297 გრამს იწონის და მისი საბაზრო ღირებულება 93 427 ლარს შეადგენს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ სომხეთის რესპუბლიკის მოქალაქემ ოქროს ზოდები სომხეთის რესპუბლიკიდან, საბაჟო კონტროლის გვერდის ავლით, საქართველოში შემდგომი რეალიზაციის მიზნით შემოიტანა.
გამოძიება საქართველოს საბაჟო საზღვარზე განსაკუთრებით დიდი ოდენობით საქონლის გადაადგილებასთან დაკავშირებული წესის დარღვევის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 214-ე მუხლის მე-2 ნაწილით). გამოძიებას აწარმოებს შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის საგამოძიებო-ოპერატიული მთავარი სამმართველო.

• Gold in especially large quantities seized by MIA which was smuggled by ignoring...
The officers of operative-investigative main division of the Border Police as a result of operative-investigative activities detained the Armenian citizen Eduard E. (DoB 1973) for smuggling gold in especially large quantities though the state border.
During the personal search of the detainee law enforcers seized gold in especially large quantities. According to expertise the seized gold is 1kg and 297gr the price of which amounts to 93,427 GEL.
Investigation established that smuggled gold by ignoring Georgian customs rules and wiwth the aiam of its further realization in Georgia.
Investigation is in progress under the article 214, II part of the Criminal Code. Investigation is conducted by operative-investigative main division of the Border Police.