• შსს-მ საარჩევნო კომისიის მუშაობისთვის ხელის შეშლის ბრალდებით კიდევ ერთი პირი დაა...
შსს-ს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ზუგდიდის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, მიმდინარე წლის 8 ოქტომბერს ზუგდიდის რაიონის სოფელ ჯიხაშკარში 108-ე საარჩევო უბნის დარბევის ფაქტზე, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 163-ე მუხლით, ზუგდიდის რაიონული სასამართლოს განჩინების საფუძველზე, 1957 წელს დაბადებული კ.ტ. დააკავეს.
შსს-ს მიერ, ასევე, დაკავებულია სოფელ ჯიხაშკარის 79-ე საარჩევნო უბანში მომხდარ ინციდენტში ბრალდებული პირიც. სამართლდამცველებმა 1962 წელს დაბადებული გ.მ. შემთხვევიდან რამდენიმე საათში დააკავეს.
ჯიხაშკარის ორივე საარჩევნო უბანში მომხდარ ფაქტებთან დაკავშირებით, გამოძიება გრძელდება. მიმდინარეობს ინტენსიური ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებები, დანიშნულია შესაბამისი ექსპერტიზები.

• One person detained for Interference into works of election commission
Officers of Zugdidi polide division of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department detained K.T. (DoB 1957) based on the decision of Zugdidi court, under the article 163 (Interference into Works of Election or Referendum Commission).
Ministry of Internal Affairs also detained G.M. (DoB 1962) in connection with the incident that took place at N79 polling station. He was detained several hours later after the incident took place.
In connection with both cases investigation is still in progress. At this moment intensive operative-investigative measures are being carried out.