• შსს-მ ქუთაისში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1987 წელს დაბადებული დურმიშხან ლ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 6 ივნისს ქუთაისში, ლესელიძის ქუჩაზე, ურთიერთშელაპარაკებისას, 1966 წელს დაბადებულ მაიზერ ბ.-ს ცივი იარაღით სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში მიყვანის შემდეგ გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე საათში, სარფის გამშვებ პუნქტში იმ დროს დააკავეს, როდესაც ქვეყნის დატოვებას ცდილობდა.

• MIA solved case of premeditated murder in Kutaisi
The officers of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the MIA as a result of operative-searching and investigative activities detained Durmishkhan L. (D.o.B.: 1987) for premeditated murder.
The investigation established that the accused on June 6, 2016 in Leselidze street, in Kutaisi during the conflict inflicted lethal injuries with a cold arm to Maizer B. (D.o.B.: 1966) and fled from the scene. The injured individual died in the hospital.
Law enforcers detained the accused in several hours in Sarpi border check point while he tried to leave the territory of the country.