შინაგან საქმეთა სამინისტროს ამბროლაურის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1995 წელს დაბადებული შიო კ. და 1992 წელს დაბადებული მამუკა ბ. ჯგუფურად ჩადენილი ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა ამბროლაურის რაიონის სოფელ ნიკორწმინდაში 3 მაღაზია გაქურდეს, საიდანაც სხვადასხვა დასახელების საყოფაცხოვრებო ნივთები და 100 ლარამდე ფული მოიპარეს. იმავე ღამეს შიო კ-მ და მამუკა ბ-მ სოფელ ნიკორწმინდაში ავტომანქანიდან მაგნიტოფონი მოიპარეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
სამართალდამცველებმა ორივე მათგანი ცხელ კვალზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, რამდენიმე საათში დააკავეს. პოლიციამ ნაქურდალი ნივთები ნივთმტკიცებად ამოიღო. დაკავებულები აღიარებენ ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება ჯგუფურად ჩადენილი ქურდობის ფაქტზე მიმდინარეობს, რამაც მნიშვნელოვანი ზიანი გამოიწვია (საქართველოს სსკ-ს 177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით და მე-3 ნაწილის „ა“ და „დ“ ქვეპუნქტებით).

The officers of Ambrolauri police division of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Regional Main Division as a result of operative-searching and investigative activities detained Shio K. (DoB 1995) Mamuka B. (DoB 1992) for theft committed in group.
Investigation established that detainees robbed three shops located in Nikortsminda village, district Ambrolauri and appropriated various household appliances and cash up to 100 GEL. On the same date detainees stole CD player from the vehicle in Nikortsminda and fled from the place of crime.
Law enforcers managed to detain both of the mentioned persons immediately as a result of special activities, several hours later. Police seized stolen items as evidence. Detainees have already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of theft committed in group, article 177 II part, sub-paragraph B and part III, sub-paragraph A and D of the Criminal Code.