• შსს-მ ქურდობის ბრალდებით აეროპორტის თანამშრომელი დააკავა
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის მეორე მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1990 წელს დაბადებული ანტონი ს. ქურდობის ბრალდებით თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებული თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში ბარგის მტვირთავად 2011 წლიდან მუშაობდა. ანტონი ს. კონტეინერში მგზავრთა ბარგის ჩატვირთვისას, ფარულად დაეუფლა დანიის მოქალაქის ბარგში არსებულ, 300 ევროს ღირებულების „სამსუნგის“-ის ფირმის ციფრულ ფოტოაპარატს, რითიც მოქალაქეს მნიშნელოვანი ზიანი მიადგა.
ასევე დადგინდა, რომ ანტონი ს. სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს, შემდგომი რეალიზაციის მიზნით, სისტემატურად იპარავდა საქართველოდან სხვადასხვა ქვეყანაში მიმავალ უცხო ქვეყნის მოქალაქეთა კუთვნილ პირად ნივთებსა და ელექტროტექნიკას.
სამართალდამცველებმა ნაქურდალი ნივთების ნაწილი ნივთმტკიცებად ამოიღეს. ანტონი ს. ჩადენილ დანაშაულებს აღიარებს.
გამოძიება ქურდობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, რაც 3-დან 5 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

The officers of Central Criminal Police Department as a result of joint investigative activities held on the basis of operative information detained Anton S. (DoB 1990) at Tbilisi International Airport for stealing.
Investigation established that detainee worked as a loader at the airport since 2011. During the loading process the mentioned person appropriated photo camera worth of 300 EU from the luggage of the Danish citizen and thus inflicted physical damage to the passenger.
It was also established that Anton S. on the regular basis, illegally appropriated foreign citizens’ personal items and technic for further realization.
Part of the stolen items was seized as evidences from Anton S. He has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of stealing, article 177, II part, sub-paragraph A which envisages from three to five years of imprisonment.