• შსს-მ ქრთამის მიცემის ბრალდებით ორი პირი დააკავა
შსს-ს სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს და ბორჯომის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1970 წელს დაბადებული ვეფხია შ. და 1971 წელს დაბადებული ბესიკ ბ. ქრთამის მიცემის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა შსს-ს სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის ბორჯომის რაიონული სამმართველოს უბნის ინსპექტორ-გამომძიებლებს, უკანონოდ მოპოვებული და გადამუშავებული ხე-ტყის რეალიზაციისთვის სამსახურებრივი მფარველობის გაწევისა და სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისაგან თავის შეკავების სანაცვლოდ, ქრთამის სახით 200 ლარი შესთავაზეს.

• Two persons detained for bribe-giving
The officers of the Detectives Division of Samtskhe-Javakheti Police Department and Borjomi regional employees of the Ministry of Internal Affairs as a result of investigative activities detained Vepkhia Sh (D.o.B.: 1970) and Besik B. (D.o.B.: 1971) for bribe-giving.
Investigation established that the detainees offered 200 GEL as a bribe to the Borjomi district inspector-investigators of Samtskhe-Javakheti Police Department for refraining from their service duties and patronage the realization of timbers illegally obtained and processed by them.
Investigation is in progress on the fact of bribe-giving (2nd part of the article 339 of the Criminal Code of Georgia).