• შსს-მ ქრთამის აღების ფაქტზე საქართველოს სასჯელაღსრულებისა და პრობაციის სამინისტრ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ანტიკორუფციული სააგენტოს და სასჯელაღსრულებისა და პრობაციის სამინისტროს გენერალური ინსპექციის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, საქართველოს სასჯელაღსრულებისა და პრობაციის სამინისტროს არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნული სააგენტოს ქვემო ქართლის ბიუროს ოფიცერი კოშკარ ოსმანოვი ქრთამის აღების ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ კოშკარ ოსმანოვმა თანამდებობრივი უფლება-მოვალეობების შესრულებისას, 2014 წლის 22 მარტს, მარნეულში, თავისი თანამდებობრივი ავტორიტეტის გამოყენებით, პრობაციონერ ელვინ გ-ს ქვეყნის სამი თვით დატოვების ნებართვის სანაცვლოდ, ქრთამის სახით მოსთხოვა და გამოართვა 1800 ლარი.

• Employee of the Ministry of Corrections and Probation was detained by MIA for b...
Officers of Anti-corruption Agency of MIA and general inspection of the Ministry of Corrections and Probation as a result of jointly held operative-searching and investigative activities detained officer of probation Agency of Ministry of Corrections and Probation Koshkar Osmanov for bribery.
Investigation established that on March 22, 2014 Koshkar Osmanov, while fulfilling his duties, demanded 1800 GEL from the probationer Elvin G. for the permit to leave the country for three months. The mentioned crime was committed by the detainee by misusing his official authority.
Investigation is in progress on the fact of bribery, article 338, I part of the Criminal Code. The committed crime envisages from6 to 9 years of imprisonment.