• შსს-მ პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ფაქტზე 5 პირი პასუხისგებაში მისცა
შსს-ს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ბათუმის საქალაქო სამმართველოს, დეტექტივების სამმართველოს და ხელვაჩაურის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 5 პირი: საქართველოს ორი მოქალაქე - 1979 წელს დაბადებული მარინა ჯ. და 1990 წელს დაბადებული გიორგი გ, თურქეთის რესპუბლიკის სამი მოქალაქე - 1983 წელს დაბადებული ჰუსეინ ა, 1971 წელს დაბადებული აზიზ კ. და 1976 წელს დაბადებული მეჰმედ ა. პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ბრალდებით სისხლის სამართლის პასუხისგებაში მისცეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულები ბათუმსა და გონიოში, თავიანთი კუთვნილი და დროებით მფლობელობაში არსებული სასტუმროებისა და დისკოკლუბების ფართებს, გარკვეული თანხის სანაცვლოდ, ქალბატონებს პროსტიტუციისთვის უთმობდნენ. სამართალდამცველებმა სასტუმროებისა და დისკოკლუბების მომსახურე პერსონალი და ქალბატონები მოწმის სახით დაკითხეს.

• 5 persons detained for providing lodging to prostitution
The officers of Batumi and Khelvachauri police divisions of Ajara police department as a result of operative-investigative activities brought five persons to justice, in particular: two Georgian cotizens Marina J. 9dob 1979) and Giorgi G. (doB 1990) and three Turkish citizens Husein A. (DoB 1983) Aziz K. (DoB 1971) Mehmed A. (DoB 1976)
Investigation established that the mentioned persons provided lodgings for prostitution in hotels and disco clubs temporarily owned by them. Law enforcers already questioned employees of the mentioned facilities as witnesses.