• შსს-მ პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ფაქტზე 4 პირი ამხილა
შსს-ს აჭარის ა/რ-ის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივებისა და უბნის ინსპექტორების სამმართველოების, ბათუმის საქალაქო სამმართველოს და ხელვაჩაურის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ფაქტებზე 4 პირი - 1969 წელს დაბადებული კადირ ა., 1971 წელს დაბადებული ჯემალ თ., 1972 წელს დაბადებული თარიქ ა. და 1974 წელს დაბადებული ქეთევან ბ. ამხილეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ მხილებული პირები, გარკვეული თანხის სანაცვლოდ, ბათუმსა და გონიოში, თავიანთ მფლობელობაში არსებულ სასტუმროებსა და ნაქირავებ ბინაში ქალბატონებს პროსტიტუციისთვის ფართს უთმობდნენ.
სამართალდამცველებმა სასტუმროების მომსახურე პერსონალი და ქალბატონები მოწმის სახით დაკითხეს. მხილებულები აღიარებენ ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ფაქტებზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 254-ე მუხლით).

• MIA detained 4 persons for providing lodging to prostitution
The officers of Detectives and District Inspectors Divisions of the Police Department of Adjara A/R, along with the officers of Batumi Division and Khelvachauri Regional Division as a result of operative-searching activities detained 4 individuals - Kadir A. (DoB: 1969), Jemal T. (DoB: 1971), Tarik A. (DoB: 1972) and Ketevan B. (DoB: 1974) - for providing lodging to prostitution.
The investigation established that detained persons provided lodging to prostitution for certain amount of cash in their hotels and rented flats in Batumi and Gonio.
The law enforcers have already interrogated hotel personnel and female witnesses. The detainees have already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of making available an area for prostitution (Article 254 of the Criminal Code of Georgia).