• შსს-მ პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ბრალდებით სამი პირი დააკავა
შსს-ს ბათუმის საქალაქო სამმართველოს მეოთხე და მერვე განყოფილებების და ხელვაჩაურის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ფაქტზე, ბათუმსა და გონიოში მდებარე სასტუმროების დროებითი მფლობელები, თურქეთის მოქალაქეები – 1946 წელს დაბადებული ჰასან ბ, 1980 წელს დაბადებული ორჰან ქ. და საქართველოს მოქალაქე, 1966 წელს დაბადებული ზორბეგ დ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულები გარკვეული გასამრჯელოს სანაცვლოდ ქალბატონებს პროსტიტუციისთვის სასტუმროების ნომრებს სისტემატურად უთმობდნენ.

• Three persons detained for providing lodging to prostitution
The officers of IV, IIX Divisions of Batumi Police Division and Khelvachauri Police division of MIA as a result of operative-investigative activities detained temporal owners of hotels located in Batumi and Gonio for providing lodging to prostitution. Detainees are citizens of Turkey- Hasan B. (Dob 1946), Orhan K. (Dob1980), and citizen of Georgia Zorbeg D.
Investigation established that detainees provided lodging to prostitution in several hotels for certain amount of cash.
In connection with the above mentioned law enforcers already interrogated several females and several men.
Investigation is in progress on the fact of providing lodging to prostitution, article 254. The committed crime envisages from 2 to 4 years of imprisonment.