• შსს-მ პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ბრალდებით ხუთი პირი დააკავა
შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს უბნის ინსპექტორების სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, თბილისში მდებარე სასტუმროების - „საბუდარასა“ და „ვიზას“ დირექტორი, 1971 წელს დაბადებული ნიკოლოზ ზ. და ადმინისტრატორები - 1963 წელს დაბადებული ცისანა ნ, 1977 წელს დაბადებული ლეილა ხ, 1968 წელს დაბადებული შორენა ბ. და 1973 წელს დაბადებული ია რ. პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულები გარკვეული პერიოდის განმავლობაში, გასამრჯელოს სანაცვლოდ, ქალბატონებს პროსტიტუციისთვის ფართს უთმობდნენ. სამართალდამცველებმა სასტუმროებში მომუშავე ქალბატონები მოწმის სახით დაკითხეს.

• MIA DETAINED 5 PERSONS FOR PROVIDING LODGING TO PROSTITUTION
The officers of district inspectors Unit Tbilisi Main Division as a result of operative-investigative activities, detained the director of hotel “Sabudara” and “Visa” located in Tbilisi Nikoloz Z (DoB 1971) and administrators of the same hotels Tsisana N (DoB 1963) and Leila Kh (DoB 1977), Shorena B (DoB 1968) and Ia R (DoB 1973) for the for providing lodging to prostitution.
The investigation established, that detainees provided lodging to females involved in prostitution for certain amount of cash during certain period of time. Law enforcers already interrogated female workers of the hotels as witnesses. Investigation is in progress on the fact of providing lodging to prostitution, article 254 of the Criminal Code.