• შსს-მ პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ბრალდებით ხუთი პირი დააკავა
შსს-ს აჭარის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ბრალდებით ხუთი პირი: 1985 წელს დაბადებული შოთა ფ, 1979 წელს დაბადებული რომან ფ, 1979 წელს დაბადებული თურქეთის მოქალაქე მუმინ ი, 1990 წელს დაბადებული თურქეთის მოქალაქე ილმაზ ტ. და 1981 წელს დაბადებული თურქეთის მოქალაქე თერდი დ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულები გარკვეული პერიოდის განმავლობაში, გასამრჯელოს სანაცვლოდ, ბათუმში არსებულ სხვადასხვა სასტუმროს ნომრებს ქალბატონებს პროსტიტუციისთვის უთმობდნენ.
სამართალდამცველებმა ქალბატონები და სასტუმროებში მომუშავე პირები მოწმის სახით დაკითხეს.
გამოძიება პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 254-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

• Five persons detained for providing lodging to prostitution
The officers of Ajara Main Division of Mia as a result of operative-investigative activities detained five individuals for providing lodging to prostitution: Shota Ph.(Dob 1985), Roman Ph.(Dob1979), and citizens of Turkey- Mumin I.(Dob1979), Ilmaz T.(Dob1990) and Terdi D.(Dob.D).
Investigation established that detainees provided lodging to prostitution in several hotels of Batumi for certain amount of cash..
In connection with the above mentioned law enforcers already interrogated several females and several men.
Investigation is in progress on the fact of providing lodging to prostitution, article 254, The committed crime envisages from 2 to 4 years of imprisonment.