• შსს-მ პოლიციისთვის წინააღმდეგობის გაწევის და იარაღის უკანონოდ შეძენა-შენახვა-ტარ...
შსს-მ პოლიციისთვის წინააღმდეგობის გაწევის და იარაღის უკანონოდ შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით 1 პირი დააკავა
შსს-ს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ქობულეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა მიიღეს ოპერატიული ინფორმაცია, რომ 1975 წელს დაბადებული, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი გ.თ. ქობულეთის რაიონის სოფელ ალამბრის გზაზე ცეცხლსასროლი იარაღით, ავტომობილით გადაადგილდებოდა. სამართალდამცველებმა გ.თ.-ს, გადამოწმების მიზნით, გაჩერება მოსთხოვეს. იგი არ დაემორჩილა პოლიციელების კანონიერ მოთხოვნას, მათი მიმართულებით ცეცხლი გახსნა და პოლიციის ავტომანქანას შეეჯახა.
ორმხრივი სროლისას გ.თ. მსუბუქად დაიჭრა. იგი სამართალდამცველებმა საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც შესაბამისი სამედიცინო დახმარება ჩაუტარდა. მის ჯანმრთელობას საფრთხე არ ემუქრება.
პოლიციამ შემთხვევის ადგილიდან „ბაიკალის“ სისტემის პისტოლეტი და 4 საბრძოლო ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება პოლიციის მიმართ საზოგადოებრივი წესრიგის დაცვისათვის ხელის შეშლის, მისი საქმიანობის შეწყვეტის ან შეცვლის მიზნით ძალადობით ჩადენილი წინააღმდეგობის და ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტებზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 353-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, 236-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით). გამოძიებას აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ბათუმის საქალაქო სამმართველო აწარმოებს.

• Person detained for resisting police as well as for illegal purchase, keeping a...
Person detained for resisting police as well as for illegal purchase, keeping and carrying of firearms and ammunition
The officers of Kobuleti police division of Achara police department, based on the operative information detained several times convicted in past, G.T. (DoB 1975). Detainee was driving a vehicle in which police seized firearm. Law enforcers requested G.T. to stop the vehicle for checking, however he ignore legal demand of the policemen and opened fire to their direction and crashed into police vehicle.
During the exchange fire G.T was slightly wounded. He was transferred to the hospital by the law enforcers where he was rendered medical aid. At this moment his life is no longer in danger.
Policemen seized Baikal pistol with four bullets from the place of crime as evidence.
Investigation is in progress on the fact of violating public order, resistance committed with violence, illegal purchase, keeping and carrying of firearms and ammunition- article 353 I part, 236 II and III parts envisaged by the criminal Code.