• შსს-მ პოლიციელებისადმი დაუმორჩილებლობის ბრალდებით 2 პირი დააკავა
შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის და ისანი-სამგორის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1977 წელს დაბადებული რიტა ბ. და 1968 წელს დაბადებული ვუკარ კ. პოლიციელების კანონიერი მოთხოვნისადმი დაუმორჩილებლობის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულები 21 თებერვალს ისანი-სამგორის სამმართველოს ფონიჭალის პოლიციის განყოფილებაში შეიჭრნენ და პოლიციელებს სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენეს. მიუხედავად სამართალდამცველების მხრიდან არაერთგზის კანონიერი მოთხოვნისა, დაეტოვებინათ შენობა და შეეწყვიტათ თავიანთი უკანონო ქმედება, ისინი პოლიციელების კანონიერ მოთხოვნას არ დაემორჩილნენ და პოლიციის თანამშრომლებს საქმიანობაში ხელს უშლიდნენ.
გამოძიება სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს სამართალდამცავი ორგანოს თანამშრომლის კანონიერი განკარგულებისადმი ან მოთხოვნისადმი დაუმორჩილებლობის და პოლიციელთათვის სიტყვიერი შეურაცხყოფის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 173-ე მუხლით).

• MIA DETAINED 2 PERSONS FOR NON-COMPLIANCE WITH A LAWFUL DEMAND OF POLICE OFFICER
The officers of Tbilisi Police Department along with the officers of Isani-Samgori Division as a result of operative-searching activities detained in Tbilisi Rita B (DoB: 1977) and Vukar K. (DoB: 1968) for non-compliance with the lawful demand of a law-enforcement officers.
The investigation established that on February 21, 2016 the detainees stormed Ponichala Police Unit of Isani-Samgori Division and verbally abused the police officers. Despite repeated legal demands of law enforcement officers to leave the premises and stop illegal activities the detainees ignored legal demands of police officers and obstructed the working process.
The investigation is in progress on the fact of non-compliance with the lawful order or demand and verbal abuse of a law-enforcement officer discharging his/her service duties (Article 173 of the Administrative Offences Code of Georgia).