• შსს-მ პოლიციელების განზრახ მკვლელობის მცდელობისთვის ძებნილი პირი დააკავა
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ძებნის სამმართველოს და ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ამავე სამმართველოს მიერ 2015 წლის 22 აგვისტოდან ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის, პოლიციის მუშაკების მიმართ წინააღმდეგობის გაწევის და განზრახ მკვლელობის მცდელობისათვის ძებნილი, წარსულში ნასამართლევი, 1986 წელს დაბადებული რამინ ფ. კასპის რაიონის სოფელ აღაიანში დააკავეს.
ბრალდებული, რომელიც მიმდინარე წლის 11 აგვისტოს ფონიჭალაში „ტოიოტას“ მარკის ავტომანქანით მოძრაობდა, არ დაემორჩილა პოლიციელების კანონიერ მოთხოვნას შეჩერებულიყო, გაუწია წინააღმდეგობა და მოახდინა პოლიციელების სამსახურებრივ ავტომანქანაზე შეჯახება, რის შემდეგაც ცივი იარაღით ორ პოლიციელს სხეულზე დაზიანებები მიაყენა და მიმალვა შეძლო. სამართალდამცველებმა, ავტომანქანის ჩხრეკისას, რომელსაც ბრალდებული მართავდა, 25 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 111 გრამი ჰეროინია.
გამოძიება ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის, პოლიციის მუშაკების მიმართ წინააღმდეგობის გაწევის და განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 353-ე მუხლის მე-2 ნაწილით, 19-109 მუხლის მე-3 ნაწილის „ვ“ ქვეპუნქტით და 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ბ“ და მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტებით).

• MIA Detained Person wanted for Attempted Murder of Police Officers
Employees of the Main Division for Combat Illegal Circulation of Drugs of the Central Criminal Police Department, the MIA, as a result of operational-searching and investigative measures arrested Ramin F. - D.o.B.: 1086 - in Aghaiani village, Kaspi region for illicit purchase and keeping of narcotics, resistance to the police officers and attempted premeditated murder; the mentioned individual was wanted by the Division from August 22, 2015.
The accused, who drove “Toyota” vehicle on August 11, this year in Ponichala, did not obey the instruction of the police officers to stop, but showed resistance and crashed into the police service vehicle, after which he injured two police officers with a cold arm and managed to escape. Law enforcers seized 25 packages of drug as a result of the search of the vehicle; the examination showed the drug was Heroin weighed 111 gram. Investigation is in progress over the fact of illicit purchase and keeping of narcotics, resistance to the police officers and attempted premeditated murder (2nd part of the article 353; sub clause “f” of the 3rd part of the articles 19-109, the sub clause “a” of the 6th part and the sub clause “b” of the 3rd part of the article 260, Criminal Code of Georgia).