• შსს-მ ოზურგეთში ქურდობის ფაქტი აღკვეთა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ოზურგეთში მცხოვრები ძმები - 1987 წელს დაბადებული, ნოდარ თ. ქურდობის მცდელობის და პოლიციელისთვის წინააღმდეგობის გაწევის ბრალდებით, ხოლო 1997 წელს დაბადებული თორნიკე თ. პოლიციელისთვის წინააღმდეგობის გაწევის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ნოდარ თ. ოზურგეთში, ჭანტურიას ქუჩაზე იმ დროს დააკავეს, როდესაც მან სწრაფი ჩარიცხვის აპარატი დააზიანა და ძმასთან - თორნიკე თ-სთან ერთად ფულის წაღებას აპირებდა. ძმებმა დაკავებისას პოლიციას წინააღმდეგობა გაუწიეს. მათი პირადი ჩხრეკის შედეგად ნივთმტკიცებად ამოღებულია ე.წ. „ზუბილა“, სახრახნისი და ტყავის ხელთათმანები.
გამოძიება ქურდობის მცდელობის და პოლიციელისთვის წინააღმდეგობის გაწევის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 19-177-ე მუხლით და 353-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

• Fact of stealing foiled by MIA
The officers of Guria police department as a result of the operative-investigative activities detained brothers-Nodar T. (DoB 1987) for attempted stealing and resistance offered to police and Tornike T. (DoB 1997) for resistance offered to police.
Law enforcers detained Nodar T. in Ozurgeti when he damaged the paybox machine and attempted to appropriate cash in it along with his brother. In the moment of detention brothers offered resistance to police. During the personal search special appliances needed for breaking locks were seized by police as evidence.
Investigation is in progress on the fact of the attempted stealing and resistance to police, articles 19-177 and 353 (1) of the Criminal Code.