• შსს–მ ორგანიზებული დანაშაულებრივი ჯგუფი დააკავა
შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს ძველი თბილისის სამმართველოს და თბილისის მთავარი სამმართველოს დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ერთობლივად ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ორგანიზებული დანაშაულებრივი ჯგუფის 2 წევრი: 1978 წელს დაბადებული ლევან ჩ. და წარსულში ნასამართლევი, 1988 წელს დაბადებული ლევან ხ. ყაჩაღობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულები 27 დეკემბერს, ღამით, მტკვრის მარცხენა სანაპიროზე, „ვისოლი“-ს ავტოგასამართ სადგურში შეიჭრნენ და იარაღის მუქარით 400 ლარი გაიტაცეს. ყაჩაღობის შემდეგ მათ შემთხვევის ადგილიდან მიმალვა მოახერხეს. სამართალდამცველებმა 28 დეკემბერს, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ლევან ჩ. ვაშლიჯვარში, ხოლო ლევან ხ. სტელა არტუას ქუჩაზე, მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს. ლევან ხ-ს საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას ნიღბები, ხელთათმანები და ორი არარეგისტრირებული ცეცხლსასროლი იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
ორივე დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიებამ ასევე დაადგინა, რომ დაკავებულებმა დეკემბრის თვეში თბილისში რამდენიმე ყაჩაღობა ჩაიდინეს, ხოლო ორ დანაშაულებრივ ეპიზოდში მათთან ერთად მესამე პირიც მონაწილეობდა. მისი დაკავების მიზნით ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებები ტარდება.
გამოძიება ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის ფაქტზე მიმდინარეობს (სსსკ-ის 179-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ბ" ქვეპუნქტით). გამოძიებას შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს დეტექტივების სამმართველო აწარმოებს.

• Two members of organized criminal group detained by MIA
The officers of Old Tbilisi police and Tbilisi police main division, as a result of investigative activities jointly held on the basis of operative information detained members of organized criminal group: Levan Ch. (DoB 1978) and previously convicted Levan Kh. (DoB 1988) for armed robbery.
Late at night on December 27 offenders attacked “Vissol” gas station located on the left side of Mtkvari River and stole 400 GEL under the pressure of the firearm. After the armed robbery criminals managed to leave the place of crime. On December 28, as a result of immediate operative-searching activities law enforcers detained Levan Ch. in Vashlijvari, while Levan Kh. was arrested on Stela Artua Street in several hours after the crime took place. During searching activities held in Levan Kh’s aparatment, law enforcers seized gloves,masks and two unregistered firearms as evidences. Both of the detainees have already pleaded guilty. Investigation also established that detainees committed several armed robberies in Tbilisi with the assistance of the third person. At this moment operative-searchcing activities are held in order to detain the third person. Investigation is in progress on the fact of armed robbery committed in group, article 179, II part, sub-paragraph B of the Criminal Code. Investigation is conducted by Tbilisi Police Main Division.