• შსს-მ ოჯახური ძალადობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის ოზურგეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1979 წელს დაბადებული მ.ა., ოჯახში ძალადობის ბრალდებით, ოზურგეთში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ არაფხიზელ მდგომარეობაში მყოფმა ბრალდებულმა, ოჯახის არასრულწლოვანი წევრის თანდასწრებით, სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა დედას - 1951 წელს დაბადებულ ლ.ჭ.-ს, რომელმაც მომხდარის შესახებ პოლიციას შეატყობინა.
ასევე დადგინდა, რომ ბრალდებულმა საკუთარ დედას სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა წარსულშიც რამდენჯერმე მიაყენა.
დაკავებული ჩადენილს აღიარებს.
გამოძიება ოჯახის ერთი წევრის მიერ, არასრულწლოვნის თანდასწრებით, მისივე ოჯახის წევრის მიმართ ძალადობის და სისტემატური შეურაცხყოფის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 126-ე პრიმა მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით).

The officers of Ozurgeti police division under Guria Police Department, as a result of operative-investigative activities detained M.A. (DoB 1979) in Ozurgeti for domestic violence.
Investigation established that being under the influence of alcohol, detainee verbally and physically assaulted his mother -L.Tch. (DoB 1951) in front of the under aged member of the family. The fact was reported to the police by the victim of violence.
It was also established that detainee abused his mother several times in past as well.
Investigation is in progress on the fact of domestic violence committed against the family member on the regular basis in the attendance of a minor, article 126 (1) II part, sub-paragraph “B” of the Criminal Code.